Kiralama Sözleşmesi

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ VE ŞARTLARI

VİLLA VE REZERVASYON BİLGİLERİ

Villa Kodu : {villa_name} Rezervasyon Tarihi : {reservation_date}
Villa Adresi : {villa_address} Rezervasyon Numarası : {reservation_code}
Villa Giriş Saati : 16:00 Villa Giriş : {reservation_start_date}
Villa Çıkış Saati : 10:00 Villa Çıkış : {reservation_end_date}

 

MİSAFİR BİLGİLERİ

Ad Soyad: {name_surname}

TC Kimlik No: {national_id}

Cep Telefonu: {phone}

Konaklayacak Kişi Sayısı: {person_count}

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; “VİLLAYI/YAZLIĞI’’ vb. kiralayan {national_id} kimlik numaralı {name_surname} (bundan böyle “KİRACI” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/YAZLIĞI’’ kiraya veren ‘’Birikim Su Sistemleri İmalat İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti.’’ (bundan böyle ‘’GÜZEL VİLLAM’’ olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri taraflar tarafından önceden belirlenen belirli bir süre için “villayı/yazlığı vb.” kiralanması amacı ile yapılmıştır. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ın yönettiği “www.guzelvillam.com” internet sayfasında belirtilen “villalarımızdan/yazlıklarımızdan vb. herhangi birine internet sayfamız üzerinden, telefon yolu ile, sosyal medya hesaplarından veya mail yolu ile rezervasyon yaptıran KİRACI ve beraberindekiler aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki belirtilen şartların herhangi birine aykırı davranış halinde, ‘’GÜZEL VİLLAM’’ kiralama işlemini tek taraflı olarak iptal etme, KİRACI’nın villayı/apartı vb terk etmesini isteme, alınan, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

1. ONLİNE REZERVASYON VE KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tarafımızdan pazarlaması yapılan villalara/yazlıklara vb. internet sayfamız ‘’www.guzelvillam.com’’ üzerinden doğrudan online rezervasyon yapılabilmektedir. İnternet sitemiz ’’www.guzelvillam.com’’ üzerinden yapılan online rezervasyonlarda; kredi kartı ile ödeme talebinde bulunan KİRACI, sistemin yönlendirdiği şekilde kiralama kapora tutarlarını ya da ödemenin tamamını ilk rezervasyon aşamasında sistemimiz üzeriden Kredi kartı ile ödeyebilir. Kredi kartı ile ilk kapora ödemesi yapılan rezervasyonlarda kalan ödeme tutarı villa girişinde  NAKİT olarak yapılmaktadır. Kredi kartı ödemeleri AKBANK sanal pos ödeme altyapısı sistemleri üzeriden gerçekleştirilmektedir. Ödemelerde 3D secure güvenlik sistemi kullanıldığından ödemeyi yapan kişinin kayıtlı cep telefonuna güvenlik kodu gelmekte ve ödeme bu suretle banka tarafından onaylanmaktadır. Bu işlemler 256 bit şifreleme sistemi ile bankalara gönderilmekte ve bununla ilgili hiçbir kayıt tutulmamaktadır. Banka sistemlerinden kaynaklanan aksaklıklardan SUNUCU sorumlu tutulamaz.

2. ÖN REZERVASYON VE HAVALE – EFT, MAİL ORDER, FİZİKİ POS İLE ÖDEME

Tarafımızdan pazarlaması yapılan villayı/yazlığı vb. ‘’www.guzelvillam.com’’ internet sitemizde bulunan ön rezervasyon formu doldurularak, müşteri temsilcilerimizle iletişim kurularak telefon yolu veya mail yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ villayı/yazlığı vb. kiralamak istediğiniz tarihlerinizi, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak kiralama işleminizi yapar. ‘’GÜZEL VİLLAM’’, kiralama işlemi yapıldıktan sonra villa/yazlık vb. için toplam ödenecek ücretin %35’ini kapora ödemesi olarak almaktadır.

Ön rezervasyon  yapıldığı tarihten itibaren en geç; 1 iş günü, içersinde  toplam ödenecek ücretin  % 35 i kapora olarak (Banka ‘Havalesi yada  EFT’,   Kredi Kartından ‘Tek – Taksitli Çekim yada Mail Order  yada Peşin Olarak ) ödemeniz tahsil edilir, geriye kalan ücret villa kontrolleri yapılıp, villa tesliminde peşin NAKİT olarak alınır.

Kapora teslim alındığında en geç 24 saat içersinde tarafınıza yazılı olarak (faks, e-mail) Rezervasyon Onayı gönderilmektedir, Rezervasyon onayı içerisinde toplam ücret, alınan kapora tutarı ve hangi tarihlerde villanın adınıza rezerve edildiği belirtilmektedir.

Kaporanun yatırılmaması durumunda ‘’GÜZEL VİLLAM’’, KİRACI’ya bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/yazlığa vb başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.  ‘’GÜZEL VİLLAM’’ KİRACI’ya kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vb. olmasına karşın 500 TL/2000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito villa/yazlık vb. tesliminde peşin olarak NAKİT alınır. Hasar depozitosu KİRACI’nın çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda kiracıya iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/yazlığa vb. giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

VİLLAYA/YAZLIĞA GİRİŞ VE ÇIKIŞ SAATLERİ

Rezervasyon başlangıç günü villaya/yazlığa vb. giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 21.00’dir. KİRACI; belirtilen saatler dışında villaya/yazlığa vb. giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/yazlığa vb bir gün sonra sabah ‘’GÜZEL VİLLAM’’ın mesai başlangıcında (08.30) giriş yapabilir. KİRACI’nın belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/yazlığa giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vb. problemlerden ‘’GÜZEL VİLLAM’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz. KİRACI’nın geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/yazlıktan vb. ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dır. Sabah saat 10.00’da KİRACI’nın villayı/yazlığı vb. boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vb. tüm olumsuzluklardan KİRACI birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek ‘’GÜZEL VİLLAM’’her türlü maddi zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda ‘’GÜZEL VİLLAM’’ 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/yazlık kontrolü yapılamadan KİRACI’nın villadan/yazlıktan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu kiracının bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir. KİRACI’nın kendi isteği ile villayı/yazlıktan erken terk etmesi durumunda KİRACI’ya konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLA/YAZLIK KAPASİTESİ

Tarafımızdan pazarlaması yapılan villayı/yazlığı vb. internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Kiralama kesinleştikten sonra KİRACI tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, ‘’GÜZEL VİLLAM’’a yazılı olarak başvurulacak ve villanın/yazlığın vb. kapasite durumuna göre ‘’GÜZEL VİLLAM’’ın uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. ‘’GÜZEL VİLLAM’’, KİRACI’dan ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/yazlığa vb. giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/yazlığa vb. misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda ‘’GÜZEL VİLLAM’’, misafirlerin villayı/yazlığı vb. terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/yazlığın vb.  tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/yazlığın vb. kiralanması aşamasında KİRACI’nın beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup KİRACI vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA / YAZLIK TEMİZLİĞİ / BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa/yazlık vb. kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, ‘’GÜZEL VİLLAM’’ bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/yazlıkların vb. havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/yazlığın vb. bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için KİRACI, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/yazlığa vb. girmesine müsaade etmelidir. Aksi, takdirde bu hizmetlerin aksamasından KİRACI kendisi sorumlu olacaktır. İnternet sitemizdeki villa/yazlık vb. detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/yazlığımızda vb. standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/yazlığın vb. özelliklerini villa/yazlığın vb. özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villalara/yazlıklara vb. evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.

Villaların/yazlıkların vb. tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa/yazlık vb. kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu veya EFT yolu ile ve ‘’www.guzelvillam.com’’ internet sitemiz üzerinden kredi kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

KİRALAMA/ ÖDEME / İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa/yazlık vb. kiralama bedelinin ön ödeme miktarı (Nakit,Kredi Kartı, EFT - Havale ve Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/yazlığa vb. giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde dahi iade edilmeyecektir. Çünkü bu ödemenin tamamı villa/yazlık vb. sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/yazlık vb. giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.KİRACI, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. KİRACI’nın iptal bildirimini ‘’GÜZEL VİLLAM’’a  yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.İptal durumlarında ‘’GÜZEL VİLLAM’’ seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden  müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları;

A) Villa kiralama işlemi için tarafımızdan tahsil edilen %35’lik kaporanın iadesi kesinlikle yoktur.

B) Villa kiralama işlemi villaya giriş tarihinden 30 gün öncesine kadar olursa villa kiralama bedelinin %35‘i ödenmek  zorundadır.

C) Villa kiralama işlemi villaya giriş tarihi ile 29 gün öncesinde olursa % 100 lük villa kiralama bedeli tahsil edilecektir.

D) ‘’GÜZEL VİLLAM’’ tarafından kiralama işleminin herhangi bir nedenle iptal edilmesi durumunda; tarafımızdan size bu bildirme işlemi en kısa surede yapılacaktır. Aynı anda  portföyümüzde aynı dönem için müsait aynı özelliklerde başka bir villa var ise KİRAYCI’ya önerilecektir. Mücbir sebep (deprem, sel, afet vb.)  olan durumlarda  alınan ödemenin tamamı KİRACI’ya iade edilecektir.

E) ‘’GÜZEL VİLLAM’’ üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz kiralama işlemi  sonrasında belirtilen villaya gelmemeniz erken çıkış yapmanız durumunda hiçbir şekilde iade işlemi yapılmaz.

F) Portföyümüzde bulanan bazı villa/yazlık vb.  için  ayrıca özel bir iptal politikası var ise villaya ait bilgiler bölümünde kesinlikle belirtilmiştir.

G)T arafınızdan talep edilecek iade işlemlerinde mail veya iadeli taahhütlü yazılı olarak yapılan bildirimler esas alınacaktır, ve tarafımıza ulaştığı andan itibaren geçerli sayılacaktır.

H) KİRACI’nın kapora ödemesi sonrasında kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda, ‘’GÜZEL VİLLAM’’ belirtilen villayı başka şahıslara kiralama işlemini saklı tutar.

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/yazlığın vb. özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu KİRACI dan tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında KİRACI’ya gönderilen konfirme belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu KİRACI’dan villaya/yazlığa vb. giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve KİRACI villadan/yazlıktan vb. ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/yazlık vb. ile villanın/yazlığın vb. demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. KİRACI’nın sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/yazlıktan vb. ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/yazlık vb. çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito kiracıdan alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/yazlıkta vb. oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise KİRACI’dan bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI

Tarafımızdan pazarlaması yapılan villaların/yazlıkların vb. yüzme havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/yazlığı vb. kiralayan KİRACI, havuzun soğuk olmasından dolayı havuzu kullanamamasından ‘’GÜZEL VİLLAM’’ı  kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/yazlığı kiralayacak olan KİRACI, villayı/yazlığı vb. kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğünü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTI

‘’GÜZEL VİLLAM’’  villanın/yazlığın vb.  belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak KİRACI’ya teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/yazlığa vb. girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa KİRACI tarafından ‘’GÜZEL VİLLAM’’a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ bu talebi villa/yazlık vb. sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz, ‘’GÜZEL VİLLAM’’ villa/yazlık vb.  sahibi ile KİRACI arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/yazlıkta vb. oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/yazlık vb. sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve KİRACI’ların kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm vb. ve villada/yazlıkta vb. olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, KİRACI’nın villaya/yazlığa vb. ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan ‘’GÜZEL VİLLAM’’  kesinlikle sorumlu olmayacaktır. KİRACI, villadan/yazlıktan vb. ayrıldıktan sonra, villada/yazlıkta vb. kaldığı süre içerisinde ‘’GÜZEL VİLLAM’’ bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA - VERGİ

‘’GÜZEL VİLLAM’’ ‘’www.guzelvillam.com’’ web sayfasında yayınladığı hiç bir villa/yazlık ya da hiç bir tatil konutu, ‘’GÜZEL VİLLAM’’a ait değildir. Her villanın/yazlığın vb. sahipleri farklı kişilerdir, şahıslardır, şirketlerdir. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ kişilerin, şahısların, şirketlerin, villalarını/yazlıklarını vb. kiracıya kiralamak için aracıdır (komisyoncudur). Bu nedenle ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani kiracının ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/yazlık vb. sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa/yazlık vb. sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür. Üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

KİRACININ SORUMLULUKLARI

KİRACIlar villanın/yazlığın vb. havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/yazlıkta vb. kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. KİRACIlar kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda ‘’GÜZEL VİLLAM’’ bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada/yazlıkta vb. oluşan herhangi bir hasar durumunda, KİRACIlar ‘’GÜZEL VİLLAM’’ı haberdar etmekle yükümlüdür. KİRACIların konakladıkları süre içinde villaya/yazlığa vb. verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise KİRACI’dan nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca KİRACI ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle kiracı ve beraberindekiler hakkında ‘’GÜZEL VİLLAM’’ bir şikayet ulaşması durumunda ‘’GÜZEL VİLLAM’’ KİRACI’dan rezervasyon süresi dolmadan villayı/yazlığı vb. boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan kiracılarımızın, yüzde yüz korunaklı ibaresi olmayan villalarda, görünmezlik garantisini ‘’GÜZEL VİLLAM’’ vermez. Görünmezlik, hırsızlık ve diğer suç teşkil eden unsurlara maruz kalınması konusunda, KİRACIlar kendi mahremiyetlerini ve güvenlik tedbirlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sorumluluk kabul etmez. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda ‘’GÜZEL VİLLAM’’ hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Bölgedeki yada ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terör faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar ‘’GÜZEL VİLLAM’’ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Kiracılar villada/yazlıkta vb. kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini ‘’GÜZEL VİLLAM’’a  bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, ‘’GÜZEL VİLLAM’’ görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/yazlıktan vb. ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden ‘’GÜZEL VİLLAM’’  kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

‘’GÜZEL VİLLAM’’ is¸ bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara paylaşmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. GÜZEL VİLLAM kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, ‘’www.guzelvillam.com’’ sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, ‘’GÜZEL VİLLAM’’ın  herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.  ‘’www.guzelvillam.com’’  sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir.  ‘’www.guzelvillam.com’’  link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. ‘’ www.guzelvillam.com ‘’ gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya/yazlığa vb. giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, ‘’GÜZEL VİLLAM’’ın  önüne geçemediği durumlarda ‘’GÜZEL VİLLAM’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Villaya/yazlığa vb. ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. her türlü olumsuzluktan ‘’GÜZEL VİLLAM’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) KİRACI’yı sağlık yönünden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan ‘’GÜZEL VİLLAM’’  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tarafımızdan pazarlaması yapılan villalarda/yazlıklarda vb. konaklayacak olan KİRACI’lara özel araç lazım olacaktır. KİRACInın villaya/yazlığa vb. ulaşımı kendi sorumluluğundadır.

5) KİRACI, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine müdahalede bulunmaz. Bu işlemler KİRACI’nın kendi sorumluluğundadır.

6) Tarafımızdan pazarlaması yapılan villayı/yazlığı vb. kiralamış olan KİRACI, kiralamış olduğu villanın veya yazlığın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan ‘’GÜZEL VİLLAM’’sorumlu tutulamaz. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ villanın/yazlığın vb. konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

7) KİRACI’nın villaya/yazlığa vb. ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğu aracın zarar görmesinden ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sorumlu tutulamaz.

8) Villayı/yazlığı vb. kiralamış olan kiracının aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, kiracının; otomobil, motor vs. kullanmadaki aksaklıkları ve buna bağlı olarak villaya/yazlığa vb. ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk KİRACI’nın kendi sorumluluğundadır. Bu veya buna benzer sorunlardan ‘’GÜZEL VİLLAM’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

9) Villa/yazlık vb. hakkındaki ‘’www.guzelvillam.com’’ detay sayfasında belirtilen uzaklık tablosu yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Bir takım yanılmalar olabilir. Villayı/yazlığı vb. kiralayan KİRACI bunu göz önüne almayı kabul eder.

10) Villa/yazlık vb. hakkındaki ‘’www.guzelvillam.com’’ detay sayfasında belirtilen uzaklık tablosu ‘nda belirtilen havalimanı villaya/yazlığa en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ yetkilisine hangi havalimanı daha yakın olduğunu sormanız gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden ‘’GÜZEL VİLLAM’’  sorumlu tutulamaz.

11) Villa/yazlık vb. hakkındaki ‘’www.güzelvillam.com’’ detay sayfasında uzaklık tablosu ’nda belirtilen mesafeler, en yakın restoran, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restoran veya market kapanmış ise ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sorumluluk kabul etmez.

12)Villada/yazlıkta vb. bulunan havuzda oluşabilecek boğulma, düşme gibi kazalardan ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sorumlu tutulamaz.

13) Tarafımızdan pazarlaması yapılan villalarda/yazlıklarda vb. yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Bu ürünlerin temin edilmesi KİRACI’nın kendi sorumluluğundadır.

14) Tarafımızdan pazarlaması yapılan villalarda/yazlıklarda vb. büyük bir çoğunluğunda yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. KİRACI’nın, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden KİRACI’nın birebir sorumludur. ‘’GÜZEL VİLLAM’’ bu durumdan kaynaklanan problemlerden sorumlu tutulamaz.

15) Villalarda/yazlıklarda vb. veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan ‘’GÜZEL VİLLAM’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

16) Villada/yazlıkta vb. oluşacak KİRACI’nın sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, su şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sorumlu tutulamaz.

17) EFT - Havale, Nakit, Kredi Kartı,Online ödeme(sanal pos), Mail order şeklinde ödeme yapsanız dahi, size onay maili ve doğrulama belgesi gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini ‘’GÜZEL VİLLAM’’a yapsanız bile size onay maili ve konfirme belgesi gelmediği takdirde villayı/yazlığı vb. kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. KİRACI’nın aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan ‘’GÜZEL VİLLAM’’kesinlikle sorumlu tutulamaz.

18) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villa/yazlık vb.  birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bildirimler asla kabul edilemez ve bunlardan ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sorumlu tutulamaz.

19) Web sitemizde fotoğraflarıyla birlikte yayınlanan villalarda/yazlıklarda vb. bulunan mobilyalar, beyaz eşyalar, perdeler, nevresim takımları, havlular, elektronik ev aletleri, KİRACI kullanımına sunulmuş tüm eşyalar; eskime, yıpranma, bozulma, kullanışsız hale gelme gibi sebeplerle villa/yazlık vb. sahibi tarafından aynı standartlar korunmak kaydıyla değiştirilebilir. Bu değişimlerde KİRACI kullanımına sunulmuş mobilyalar, beyaz eşyalar, perdeler, nevresim takımları, havlular, elektronik ev aletleri ve tüm eşyalarda standartlar korunmakla birlikte renk ve ebat değişimleri olabilir. KİRACI, bu değişimlerden dolayı ‘’GÜZEL VİLLAM’’ı sorumlu tutamaz.

20) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sorumlu tutulamaz.

21) KİRACI’yı; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı ‘’GÜZEL VİLLAM’’ sorumlu tutulamaz.

22) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakâr villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; bu villa muhafazakâr ailelere uygundur, havuzu dışarıdan görünmez, tesettürlü bayanlar tercih edebilir vb. ibareler yok ise o villa muhafazakâr bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralanmasından kaynaklanan problemlerden ‘’GÜZEL VİLLAM’’ kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan KİRACI’nın tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.